Bugun...

Rubik küplerle Kobe Bryant portresi

Antalya'da, heykel bölümü öğrencisi Burak Deveci, pixel art tekniğiyle çizdiği portleri rubik küplerle gerçeğe dönüştürüyor.
facebook-paylas
 Tarih: 11-02-2020 15:25:07  -   Güncelleme: 11-02-2020 15:28:07

Rubik küplerle Kobe Bryant portresi

 

Helikopter kazasında yaşamını yitiren basketbolcu Kobe Bryant'ın portresini yapan Deveci'nin hedefi ise 100 bin küp kullanarak yapacağı Atatürk portresiyle dünya rekoru kırmak.

 

Deveci, lise yıllarındayken pixel art tekniğiyle çizimler yapmaya başladı. Üniversite yıllarında bu çizimlerini rubik küplerle birleştirmeye karar veren Deveci, küplerle portreler oluşturmaya başladı.

 

Küp üzerindeki 6 renkten 5'ini kullanan Deveci, portrelerin çizimi ve küplerle oluşturulması için ortalama 24 saat harcıyor. 

 

Burak Deveci, 500 küp kullanarak bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk, Cem Yılmaz, Münir Özkul, Kobe Bryant gibi birçok kişinin portresini yaptı. 

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün, ölüm tarihi olan 10 Kasım'da 1500 küple portresini yapan Deveci'nin hedefi ise 100 bin küple yine Atatürk portresi yaparak dünya rekoru kırmak.

 

Küp üzerindeki 6 renkten 5'ini kullandığını söyleyen Deveci, şunları kaydetti:

 

"Uzun süredir pixel art üzerine çizimler yapıyordum. Bir süre sonra bu çizimlerimi rubik küplerle birleştirebileceğim aklıma geldi. Pixel art tekniğiyle çizdiğim portreleri rubik küplerle yapmaya başladım. Portreleri ortalama 500 küp kullanarak yapıyorum. Ancak 10 Kasım'da 1500 küple bir Atatürk portresi yaptım." 

 

BİR PORTRE 7 SAAT SÜRÜYOR

 

Portreleri görenlerin şaşırdığını belirten Deveci, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Küp sayısına göre harcadığım zaman değişiyor ancak ortalama bir portreyi tamamlamam 7 saatimi alıyor. Tasarımı, çizimi ve yapımı ortalama 24 saatimi alıyor. Yapımına başlamadan önce bütün küplerin nasıl gözüktüğünü bilmem gerekiyor. 

 

Küplerin üzerinde 6 renk var, ben 5 renk ile bu portreleri yapıyorum. Yaptığım işi görenler önce şaşırıyor, ancak olumlu tepkiler alıyorum. Şimdiki hedefim 100 bin küple dünya rekorunu kırmak. Bu rekorda da Atatürk ve Türkiye ile ilgili bir portre çalışması yapmak istiyorum." 

 

  Bu haber 511 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER HABERLER Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI